Анатолій Дімаров «Друга Планета»

Анатолій Дімаров

Друга Планета. –

К. “Школа”, 2006

Усі діти люблять казки. Особливо – надобраніч, коли бабуся чи мама, дідусь чи тато розкажуть або почитаються якусь цікаву. Коли я була маленькою, особливо любила роздивлятися малюнки – ілюстрації  до різних казок, уявляючи себе на місці Попелюшки чи Ганни-Панни. 

Але є й дорослі, які люблять казки. Тільки вони у них називаються словом “фантастика”. Так вчені назвали жанр літератури, який розповідає читачам про якісь уявні світи, космічні подорожі, зустрічі з інопланетянами або далеке майбутнє нашої планети.

Майже усі українські фантастичні твори написані для дорослих. Але, на щастя, син відомого українського письменника Анатолія Дімарова — Сергій коли був хлопчиком, дуже зацікавився космічними подорожами. І на його прохання, батько створив фантастичну книгу для дітей і про дітей двадцять п‘ятого століття! Називається вона “Друга планета”. Розповідь у ній ведеться від імені хлопчика Віті, якого батьки-науковці беруть із собою у подорож на Венеру. Також з ними летить і тітка Павлина – генний інженер рослинного світу. На Венері цей гурт мандрівників чекають карколомні пригоди, несподівані небезпеки, кумедні події, переслідування й втечі. А також – зустріч з фашистським режимом, який несподівано відродився серед раси орангів, до яких потраплять у полон головні герої…

Автор “Другої планети” — відомий український письменник Анатолій Дімаров народився у травні 1922 року у сім‘ї вчителів. Дитинство минуло у місті Миргороді на чарівній Полтавщині. Воював у Другій світовій війні, був поранений. Багато спогадів того часу лягло в основу творів письменника.

Після війни Анатолій Дімаров навчався у Московському літературному інституті, а потім ще й здобув фах учителя у Львівському педагогічному. По закінченні навчання працював головним редактором видавництва. Анатолій Дімаров  довгий час писав тільки великі романи й повісті для дорослих,  і лише коли підріс син, тоді письменник почав писати й твори для дітей: «Блакитна дитина», «На коні і під конем», «Про хлопчика, який не хотів їсти», «Для чого людині серце», та інші. «Друга планета» побачила світ майже 30 років тому, спочатку у журналі «Дніпро», а трохи згодом -окремою книгою. І відтоді щороку кількість шанувальників цієї книги зростає. Сподіваюся, що і вам вона сподобається.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*