Енді Стентон «Ви поганець, пане Гам!»

Енді Стентон,

Ви поганець, пане Гам! –

Л. “Добра читальня”, 2009

 

Уявіть собі злючого старигана який ненавидить “дітей, тварин, пустощі та кукурудзяні палички”, любить дивитися по телевізору “Щоднини погані новини” і живе у величезному будинку, який “перетворив на огидний свинюшник”. Цього старигана звати пан Гам, мешканці містечка Бель-Котятин, де він живе, лякають ним дітей.

І був у цього огидного дідуся “найгарніший, найзеленіший, найквітковіший та найсадковіший з усіх садків Бель-Котятина. Ось послухайте, який це був чудовий сад:

Загадайте число від одиниці до десяти.

Помножте його на п‘ять.

Додайте триста п‘ятдесят.

Відніміть одинадцять.

Викиньте ці дурні числі геть.

Уявіть чудовий садок….”

Автор цієї дивовижної книги – молодий англійський письменник, якого “Гардіан” називає “Зіркою, що сходить”. Енді Стентон народився у Великобританії, навчався в Оксфорді. Він зізнається, що улюбленим предметом у школі була англійська мова. “Я використовував свою любов писати безглузді історії, могла бути будь-яка тема – я її одразу перекручував!”

Це одразу видно з тексту книги, бо вона наповнена веселощами, грою слів, на перший погляд безглуздими жартами, але вони надзвичайно смішні, бо написані саме з тим безпосереднім почуттям гумору, яке притаманне дітям.

Сюжет книги такий: живе неприємний і злий дідуган, доглядає гарний садок. В місті з‘являється велетенський лагідний пес, який понад усе на світі любить гратися у садках мешканців Бель-Котятина. Власники садків надзвичайно щасливі з того, бо чий садок відвідає Джейк, тому надзвичайно пощастить. Але панові Гаму такі відвідини не сподобалися і він задумав… Ні, не скажу, що він задумав, напишу краще, що завадила йому зробити злу справу дівчинка на імення Джемі Гремі Трататемі Мія Ія Дея Ой Піка Тіка Неля Віка Дана Лана Гея Гой Ліля Ляля Льоля Оля Круть Верть Шкереберть Рося Тося Рабабар Надобраніч Ленуар, для друзів просто Поллі. Що можна очікувати від такої дівчинки? Того, що вона неодмінно врятує песика, знайде нового друга і перетворить читання книги на суцільний регіт.

Це перша книга Енді Стентона, вона вийшла у 2006 році.

“Я не мав грошей, тому написав “Ви поганець, пане Гам” в подарунок на Різдво моїм маленьким кузинам і змусив їх сміятися.”

Разом із кузинами Стентона тепер сміється увесь світ, бо книга для дітей стала одним із бестселерів.

Зараз молодий письменник працює над шостою книгою “Гаміади” — “Що на вечерю, пане Гам?”, яка побачить світ у жовтні цього року. Українською поки що перекладено лише першу книгу, тамуючи сміх, чекатимемо наступні, адже вони, за визнанням англійських дітей, не менш смішні.

Енді Стентон «Ви поганець, пане Гам!»: 2 комментария

  1. Шановна melle, у Вас дуже хороший блог! Чудові рецензії і добрий смак у виборі книг. Продовжуйте — охоче заглядатиму.

    Такі блоги дуже потрібні молодим батькам і дітям. Також їх приємно читати видавцям дитячої літератури, письменникам та перекладачам.

    А «Пан Гам» справді дуже веселий:)

  2. Дякую, Otakot!

    Намаматимуся якнайбільше викласти матеріалів, бо в мене їх є багато, це улюблена справа життя:-)) Заходьте, буду рада показати щось новеньке і цікавеньке. Або не новеньке, але дуже-дуже позитивне.

Комментарии запрещены.