Галина Малик «Вуйко Йой та Лишиня»

Кожен із нас – книголюбів має улюблену книгу, яку перечитує і береже. Така книга – не просто палітурка, папір і надрукований текст, вона – найкращий друг, який ніколи не зрадить, втішить у скрутну хвилину і, навіть, дасть пораду – якщо уважно читати. Іноді таких друзів-книг не одна, а кілька. З часом до однієї улюбленої книги додається друга, а потім – третя….

Книги дають змогу подорожувати і дізнаватися про нове не виходячи з дому, а ще – вони дарують гарний настрій. От на моїй поличці нещодавно з‘явилася нова книга-друг, бо я вже її прочитала двічі. Із великим задоволенням прочитаю й ще, бо книга – дуже цікава. У маленькій передмові до неї так і написано: „Книга для повного щастя”! Уявляєте?

Автором цієї чудової повісті-казки є відома українська письменниця Галина Малик, ця надзвичайно цікава книга називається „Вуйко Йой та Лишиня”, вона побачила світ у видавництві „Грані-Т” у 2007 році.

Книга про домовичка на ймення Вуйко Йой, який живе у старовинній хатці, яка стоїть на високій горі десь серед густого лісу. Але він — не один головний персонаж. У книзі можна познайомитися з Мишеням, Яке Не Хотіло Вирости Великим та цвіркуном Лишинею, який завдавав Вуйкові клопоту. Станеться так, що 150-річною хаткою зацікавляться якісь люди…

«Вуйко Йой дуже давно не бачив людей. А тут одразу двоє! <…> схарапуджений Йой спочатку сховався під ганочок. Там він міцно заплющив очі й надув щоки. Він завжди так робив, коли хотів стати невидимим. Але він давно не робив цієї вправи, тож з першого разу нічого не вийшло….»

Люди виявилися науковцями, які вирішили хатку перевезти у скансен, а Лишиня якраз перед тим подався в мандри і тепер не знатиме — де ж його домівка!

Що таке «скансен» і чому Лишиня подався в мандри та чи зможе він знайти Вуйка Йоя й хатинку — читайте у веселій та сонячній книжці.

Додам лише, що „Вуйко Йой і Лишиня” були нагороджені у всеукраїнському конкурсі „Книжка року” у номінації „Дитяче свято”.

 

Галина Малик «Вуйко Йой та Лишиня»: 5 комментариев

  1. У мене є декілька книжок з цієї серії 🙂 А якщо бути точною, то: «Дивні дні Гані Грак» Любко Дереша, «Прибулець з країни Нямликів» Лесі Вороніної, «Ліза та цюця П.» Лариси Денисенко ( не дуже вдала казка, як на мене) та «Коли оживають ляльки» Роздобудько.

  2. Серія симпатична, я усіх книжок не маю — іноду відкриєш на якійсь сторінці, прочитаєш — і «не бере». А Вуйко — дуже приємна й мила книженція, корисна не лише діткам, а й дорослим:-)

  3. Навряд-чи. Видавництво Грані-Т забирає майнові права на книги у їхніх авторів і блюде ці (типу свої) права досить пильно.

Комментарии запрещены.