Книги для дітей та підлітків.
Блог > Коментарі до замітки

Всеволод Нестайко

Він хотів бути капітаном і художником, але став відомим на увесь світ письменником. Сьогодні мова йтиме про улюбленого тата “Лісової школи”, “Країни сонячних зайчиків” та “Тореадорів з Васюківки” Всеволода Нестайка.

Він хотів бути капітаном і художником, але став відомим на увесь світ письменником. Сьогодні мова йтиме про улюбленого тата “Лісової школи”, “Країни сонячних зайчиків” та “Тореадорів з Васюківки” Всеволода Нестайка.

Він народився 30 січня 1930 року у місті Бердичів, тепер Житомирської області. Мама письменника була вчителькою російської мови і літератури, а батько загинув, коли Всеволодові було всього три рочки.

Якось, коли майбутній письменник був звичайним київським школярем, до їхньої школи завітав Остап Вишня. Нестайко згадує, що було дуже холодно, із ротів йшла пара, а на сцені стояв справжній відомий письменник та читав “Зенітку”. Нестайко був тринадцятирічним хлопчиськом і ще не здогадувався навіть, що згодом він теж буде письменником, так само буде виступати у різних школах  і зрештою зустрінеться з Остапом Вишнею у відомому журналі “Барвінок”, де працюватиме редактором!   

Перше оповідання Всеволод написав у вісім років, письменник згадує, що воно було про мисливця з волохатими ногами.

А перша казка Всеволода Нестайка “В країні Сонячних зайчиків” вийшла друком рівно 50 років тому! Але перед нею були дві книги оповідань про звичайних школярів, про їхнє життя, пригоди і турботи - «Шурка і Шурко» та «Це було в Києві». 

Згодом Нестайко написав продовження до першої книги казок - «Незнайомка з країни Сонячних Зайчиків» та  «В країні Місячних Зайчиків».

Він вважає себе не тільки казкарем, письменником, але й драматургом – на багатьох сценах світу з успіхом йдуть його казкові п‘єси.

Також, багато років Всеволод Нестайко вів передачу на радіо про пригоди у лісовій школі, яку слухали й любили багато дітей з усіх куточків України.

За своє довге творче життя Всеволод Нестайко написав понад 30 книг, які були перекладені багатьма мовами світу, в тому числі й арабською, якою світ побачило дуже мало українських книг.

Назву кілька, щось ви вже читали, а щось – ще ні: «Тореадори з Васюківки», «Одиниця з обманом», «П'ятірка з хвостиком», «Пригоди Грицька Половинки», «Чудеса в Гарбузянах», «Незвичайні пригоди у лісовій школі», та багато-багато інших.

Сьогодні ваші увазі пропоную книгу, де зібрані всі твори про зайчиків - "В Країні Сонячних Зайчиків", "Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків" та "В Країні МІсячних Зайчиків". Випустило цю книгу видавництво "Країна Мрій" цього року у рубриці "Найкращі твори Всеволода Нестайка"

Всеволод Нестайко зізнався, що у дитинстві хотів бути неодмінно капітаном дальнього плавання. Багато плавати по світі записувати свої враження, спостереження і пригоди. Доля склалася так, що Всеволод Нестайко став дитячим письменником і багато мільйонів людей у всьому світі читають і люблять його веселі книги. Багато дорослих зізнається, що книги Всеволода Зіновійовича завжди піднімають настрій і підтримують у скрутну хвилину, тобто – є справжніми друзями на усе життя. Сподіваюся, що ви полюбите твори Нестайка так само, як люблю їх я та моя родина.

вівторок, 06.10.2009, melle
Коментарі
2009/10/06 10:46:34
В дитинстві Нестайко був чи на найулюбленішим моїм письменником :) Десь на поличці ще стоять зачитані до дірок “Тореадори з Васюківки” та «Чудеса в Гарбузянах»
-
Гість: nadia_andriitsiv, vpn.argocom.cv.ua
2009/10/06 11:14:47
Пишаюся Всеволодом Нестайком. Його фантазія - вражаюче позитивна і напрочуд захоплююча!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
2009/10/06 12:26:53
А в моєму дитинстві були "П"ятірка з хвостиком" та "Одиниця з обманом"... "Чудеса в Гарбузянах" були доступні лише учительським діткам, я до цієї когорти не належала. Потім хтось із них "загубив" книжку і шкільна бібліотека осиротіла. А "Зайчики" були у власній бібліотеці моєї двоюрідної сестри, вона давала читати мені цю книгу....Дитинство.....Перчитую ось цю книгу і відчуваю, що маю не дцять, а сість-сім-вісім років:-))
-
2009/10/06 12:37:10
А чому "Чудеса в Гарбузянах" були доступні тільки учительським дітям? Ці книжки не продавалися вільно?
-
2009/10/06 12:45:17
Тореадори з Васюківки, їх мені подруга дала почитати. ЧИ були вони в магазинах - не знаю, тоді взагалі книжки важко купувались. Моя подруга все хотіла в плавні втекти, і мене підбивала. А я боялась. На повному серйозі я вірила,що ми можемо втекти у плавні і боялась тих плавнів.:)

Мелле, не по темі, дякую за пропозицію Кицика і Мицика. Як це практично можна зробити ?
-
2009/10/06 23:00:30
Моїй доці подобається Нестайко... від "Лісової школи" й Зайчиків. Вона з захватом проковтнула майже всі його твори. Але... в нашому класі є хлопчина, котрий сказав, що Сонячні зайчики ... то просто жахлива книга. Там такі порівняння... ((( Кому як. )))
-
2009/10/07 14:56:02
Абетко, просто "Чудеса" були в одному примірнику і користувалися популярністю, купити гарні книги для дітей було майже неможливо, бо дві книгарні в райцентрі щойно отримували книги, як зразу клали "під прилавок" - совок, що тут скажеш...Гарні книжки завжди були дефіцитом, на прилавках лежали про партію та леніна. Важке радянське провінційне дитинство:0))

Мама_Юа, незадоволені хлопчики та дівчатка є в будь-якому класі, головне - щоб дитина не змінювала власне ставлення до улюбленої книжки під тиском інших таких незадоволених дітей.

Річко, практично можна зробити так: надішліть на мою адресу melle@inbox.ru листа зі своєю електронкою, а я надішлю Мицика. Головне - щоб ваша пошта сприймала великі файли:-)

-
2009/10/07 15:16:33
melle,
намагалася згадати клаптик того свого дитинства, що пройшов у "совку". Згадалося, що коли було мені років чотири всі дитячі книжки мені надсилала бабуся з Владивостоку. А вдома майже нічого не купувалося. Книжки до речі, вона надсилала надзвичайно гарні. Що можу згадати - то Брати Грім, Едвард Лір, Прішвін, Казки Матінки Гусині. А потім були ще й комікси... Енциклопедія Професора Фортрана (я про неї писала) Пригоди Каштанчика та інші історії, і щось про робота шукача скарбів. І де все це зараз віднайти? :( Вважаю, що з книжками мені тоді дуже-дуже пощастило :)
-
2009/10/07 15:17:32
shablonmaster - то я :=)
-
2009/10/08 08:48:51
Абетко, зрозуміло :-) Насправді, з гарними книжками тоді було дуже важко. В цьому був вищий смисл - чим менше людина знає, тим простіше їй впарити інфу про партію та здобутки народу, тобто - легше керувати й маніпулювати. Саме тому я за те, щоб якомога раніше навчити дитину читати й давати їй найкращі книги, які навчать відрізняти добро від зла, а справжні цінності - від несправжніх. Це, звісно, дуже патетично звучить, та книги у житті людини - величезна сила...
-
Гість: Нюся , 197-28-133-95.pool.ukrtel.net
2010/01/26 22:10:33
Дуже люблю Всеволода Нестайка!))Його книжки часто перечитую...і досі цікаво!))
-
2010/01/26 22:30:27
Дякую за коментар!
Незабаром у Нестайка - ювілей, 30 січня Всеволодові Зіновйовичу виповниться 80 років!
Останні замітки