Клаус Гагеруп, сага про Маркуса.

Клаус Гагеруп — відомий норвезький автор. Крім того, що він пише книги для дітей та дорослих, він ще й актор, режисер, сценарист, викладач акторської майстерності.

Письменник має двох старших братів, один із яких теж відомий автор.

Пан Клаус народився 4 березня 1946 року. Дебютував у 23 роки з поетичною збіркою «Це як я думаю про тебе». Працював актором, директором і сценаристом у Національному театрі Норвегії, брав участь у радіопостановках та знімався у фільмах. Відомий драматург, автор багатьох книг для дітей та дорослих. Найвідоміші книги Гагерупа – це розповідь про 13-річного хлопчика Маркуса та його тінейджерські проблеми.

 Ця книга вийшла друком у видавництві «Теза», художником-ілюстратором стала Катерина Білетіна. Ці малюнки можна роздивлятися цілу вічність. Отже, Маркус.

Живе з батьком (мама померла), дружить із сином професора астрономії Сігрідом, усього на світі боїться, любить брехати (розповідає неймовірні історії) і колекціонує автографи. Це йому вдається шляхом листування:-)

«Я старенька бабуся і понад усе люблю Ваші вірші. Я вже сліпа, тому цей лист попрохала написати свого онука Маркуса. Якщо вам буде не тяжко — вишліть йому автограф, бо він їх колекціонує. Сподіваюся, що Вам неодмінно присудять Нобелівську премію, бо Ви її безперечно, заслуговуєте…»

Одного вечора до рук Маркуса потрапляє фото напівоголеної голувідської зірки, і він їй пише листа від імені самотнього норвезького мільйонера:-)

Переказувати не буду, напишу, що вони ЗУСТРІНУТЬСЯ! А як це буде — читайте!

 Особисто мені сподобалася друга книга про Маркуса та його друга Сігріда. Я сміялася так, що звертала на себе увагу оточуючих. Комедія становищ і непорозумінь обіграна письменником так вправно, що і дорослим людям буде цікаво почитати цю книгу. Дорослим хлопчикам, щоб згадати дитинство, а дорослим дівчаткам… — щоб згадати дитинство:-)

Ну, а я читала і бачила не тільки своїх однокласників, але й свого сина у деяких ситуаціях. Він теж прочитав із задоволенням і радить іншим.

 А ще ми з нетерпінням чекатимемо перекладу наступних книг про Маркуса.

 

 

ПС. У житті бувають дивні збіги: до рук втрапила книга Гагерупа про Маркуса, за кілька днів — виставка Білетіної, (про яку я писала), і — візит пана Брискіна на цей блог.

 

Клаус Гагеруп, сага про Маркуса.: 2 комментария

  1. От тобі і на! На самому цікавому місці ! Де подробиці ? Ми ж хочемо знати, що пан Брискін говорили! Сподіваюсь, йому сподобався сайт?:)

Комментарии запрещены.