Моя улюблена книжка.(Роня, донька розбійника)

 

Ця книга має дивовижну історію, а ця історія мала дивовижне продовження.

Я навчилася читати у 4 з половиною роки, відтоді для мене найкращий подарунок – книга.

Але “Роня, дочка розбійника” – особлива, бо куплена на власні, зекономлені зі здачі 25 копійок! Мені було тоді 10 років і книгу з такою назвою ніхто з родичів нізащо не купив. Навіть пропри те, що написала цю казку Астрід Ліндгрен!

Книга про доньку розбійника Матіса Роню, яка народилася у якомусь середньовічному замку дуже страшної грозової ночі. Тієї ночі блискавка влучила у замок і розколола його навпіл.

Саме тому дитина вродилася безстрашна і мама Лавіса називала Роню дитиною громовиці.

А навколо не було людей – лише чарівні ліси, наповнені підступними товстогузиками та лютими літавицями, які ширяли понад деревами і мріяли, щоб роздерти кого-небудь…

Аж одного дня дівчинка побачила когось рудого і цей “хтось” був хлопчиком, мало того – цей “хтось” сидів на іншому боці розколотого замку!

Загальнофабульно це історія Ромео і Джульєтти, бо батьки-розбійники цих дітей ворогували, а діти – Роня і Бірк потоваришували!

 

Особливо мені подобалися ліричні відступи: “Я всотую в себе літо, як дика бджола всотує мед, — казала Роня. – Складаю по крихті у велику грудку, щоб живитися ним, коли….коли літо вже мине. Знаєш, що в тій грудці буде? – Роня перерахувала Біркові: — Там змішаються в одну купу схід сонця і кущі чорниці, вкриті ягодами, і ластовиння на твоїх руках, і місячне сяйво вечорами над річкою, і всіяне зірками нічне небо, і ліс, і літня спека, коли сонце нагріває сосни, і дрібний вечірній дощик, і туманець, і білки, і лиси, і зайці, і лосі, і всі дикі коні, яких ми знаємо, і наше плавання, і їзда верхи….Бачиш, це буде не грудка, а ціла паляниця з усього, що є влітку.

—         Ти гарно замішуєш літню паляницю, мовив Бірк. – Замішуй її далі!”

Я просто марила пригодами, які могли собі дозволили середньовічні діти – кататися на конях цілоденно, стріляти з лука, плавати і вправлятися на мечах…. А ця книга – це просто втілення мрій!

Уявіть собі відчай, коли ця книга зникла!

Я дала почитати своїй найкращій подрузі, та читала-читала, а потім одного дня не знайшла книгу на місці!

Через багато років, коли у подруги вдома батьки робили ремонт, то книга знайшлася! Ми вже закінчили школу, але подруга знала – ЯК я люблю Роню, тому прийшла і віддала!

:0))

А минулого року доля звела мене з перекладачкою Астрід Ліндгрен  Ольгою Сенюк!

Вона розповіла про те, як стала перекладачкою – вивчала в університеті англійську, але у видавництві “Веселка” сказали “треба зі швецької!”   і вона почала перекладати з цієї мови!

Розповідала про свою зустріч зі знаменитою казкаркою – пані Ліндгрен була вже літньою і нікого не приймала, але для перекладачки з невідомої України зробила виняток. “Ми сиділи саме на тому ліжечку, пофарбованому у білий колір, на якому вона написала книгу про Пеппі…”

І я мала можливість подякувати пані Ользі за подароване дитинство, адже це саме вона навчила усіх дітей пані Астрід говорити українською мовою! А особлива подяка стосувалася саме книги про Роню, доньку розбійника, якою я так мріяла стати в дитинстві:0))

Моя улюблена книжка.(Роня, донька розбійника): 4 комментария

 1. А-а-а-а ! У мене теж є ця книжка!

  А Ольгу Сенюк просто обожнюю, її переклад Карлсона , а «Міо, мій Міо»…. Яка мова, «дратурувати булочками», «ми були малі й заблукані», «панна Цап»….
  Давно хотілось мені дізнатись про Ольгу Сенюк побільше, набираюсь нахабства і замовляю окрему статтю про неї. Будь ласочка.:)

 2. О, рідна душа!!!

  Річко, ну як я можу відмовити після такого прохання! Звісно, розповім про пані Ольгу! Тільки за день — другий, бо на початку тижня трохи роботи є;-))

 3. Найкраща книга мого дитинства Роня — донька розбійника!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  хочеться плакати, дитинство минуло , а Роня залишилася маленькою дівчинкою!!!!цю книгу вже читає мій син!!!!!!!!!!!

 4. Найкраща книга мого дитинства Роня — донька розбійника!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  хочеться плакати, дитинство минуло , а Роня залишилася маленькою дівчинкою!!!!цю книгу вже читає мій син!!!!!!!!!!!

Комментарии запрещены.