Пригоди Електроніка.Велтистов Євген

Важко знайти людину, яка не любить кіно.

Різняться лише смаки. Хтось любить фантастику, хтось – комедії, а ще хтось – тішить око документальним кіно.

У кожного є улюблений фільм, який можна дивитися багато разів. І напевно після перегляду нерідко виникає запитання: “А що могло б бути далі?”

Одним із таких улюблених фільмів на усі часи є “Пригоди Електроніка”

 Нещодавно я його знову передивилася – не без задоволення. Але мало хто знає, що не всі пригоди Електроніка екранізовані – багато чого не увійшло до фільму.

Взагалі книг чотири: “Пригоди Електроніка”, “До мене, Рессі!”, “Переможець неможливого” та “Нові пригоди Електроніка”.

Написав про суперробота Електроніка та його двійника – хлопчика Сергія Сироїжкіна російський письменник Євген Вельтистов.

Євген Вельтистов народився 21 липня 1934 року в Москві у сім‘ї військового инженера. У 1942 році пішов у школу, книг було дуже мало, а хлопчик дуже любив читати. Тому він мріяв стати “продавцем дитячих книг. Щоб прочитати їх усі!” Але згодом він передумав – вирішив вивчитися на журналіста. У 1956 році закінчив МДУ, працював у газетах, а потім редактором у журналі “Огонек”.

Перша повість цього письменника побачила світ 1960 року. Це була книга “Пригоди на дні моря”.

1962 року у сім‘ї Євгена Велтистова та його дружини Марти народився син Максим.

А за два роки побачила світ перша книга про Електроніка, друга – 1970. “Переможець неможливого” вийшла у 1975 і лише через 13 років – остання “Нові пригоди Електроніка”

Ще перу цього відомого письменника, журналіста, відомого діяча комуністичної партії (!) належать такі повісті: “Гум-Гам”, “Мільйон і один день канікул”, “Класні і позакласні пригоди незвичайних першокласників”. У співавторстві з дружиною Мартою Евген Велтистов написав кілька книг “Випромінювати світло”, “Тяпа, Борька і Ракета”

Прем”єра фільма “Пригоди Електроніка” відбулася у березні 1980 року (тридцять років тому!) у кінозалі санаторію в Одесі.

Українською видало ці чудові книги київське видавництво «Школа» у 2005 році

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*