Великі пригоди маленького котика

Книга сподобалася одразу — котик з розумним писком на обкладинці і приємна назва «Великі пригоди маленького котика». Автор — Юрій Брєзан. До свого сорому я не знала такого письменника! А виявилося, що це класик німецької літератури, який пише серболужицькою мовою. Слов»янською мовою народу, який споконвік живе на тій території.

Фабула книги така:

Котик Мікош та хлопчик Томаш — друзі. Щоранку хлопчик наливав у мисочку молочка, котик його проводив до рогу вулиці, а потім чекав зі школи. 

По обіді він усюди супроводжував Томаша, навіть ходив з ним дивитися на потяги, які прибували на станцію з різних країн Європи. Але якось Мікош не вибіг уранці пити молочко і не зустрів свого друга зі школи. Томаш дуже засмутився і довго-довго шукав котика.

Трапилося так, що Мікош пішов сам дивитися на потяги і побачив в одному з вагонів…мишку! Як справжній кіт, він кинувся за нею і отямився лише тоді, коли потяг мчав на неймовірній швидкості кудись далеко-далеко, світ за очі….

А потім Мікош став артистом цирку і об»їхав з виступами усю Європу, мріючи нарешті потрапити до міста, де живе друг Томаш. І, одного дня це сталося!  (а яка ж гарна книга для дітей може бути без щасливого закінчення?!!)

Книга неодмінно сподобається дитині дуже сильно, може бути навіть на стільки, що вам доведеться читати цю книгу щовечора!

Надрукувало «Великі пригоди маленького котика» «Видавництво Старого Лева» кілька років тому, але на поличках книгарень її знайти ще можна…

А інтерв»ю з перекладачкою можна прочитати тут

Великі пригоди маленького котика: 2 комментария

  1. Melle, дякую за «наводку». Знаю тепер, що подарувати одній дитині. 🙂

  2. Будь ласка! Таке враження, що «котяча тема» невичерпна — вже на підході наступна книжка!

Комментарии запрещены.