Аліса Кіра Буличова

Нарешті настала весна. Гарно цвітуть дерева і повітря наповнюється надзвичайними ароматами. А щоб сади цвіли – потрібно садити дерева.

От кілька років тому в одному із парків міста Москви зібралися десятки людей різного віку. Вони посадили дерево для дівчинки, яка має народитися через шістдесят років – для Аліси Селезньової. Ви теж напевно чули про цю дівчинку з майбутнього.

Про неї написав повісті Кір Буличов. Це псевдонім – вигадане ім‘я вченого Ігоря Можейка, який жив собі у російському місті Москва. Нічим на перший погляд він не відрізнявся від сотень інших вчених – носив борідку, писав наукові та науково-популярні книги, багато подорожував – а який вчений не подорожує? Був у Арктиці, був у Південно-Східній Азії, про історію якої написав багато відомих наукових праць.

Біографія його теж звичайна. Народився 18 жовтня 1934 року у Москві. Вчився добре, вступив до Інституту іноземних мов, який закінчив у 1957 році. Аспірантура, захист докторської.

Але 1982 року його колеги та знайомі були дуже здивовані нагородою, яку отримав Ігор Можейко. Йому дали найвищу нагороду того часу – Державну премію. Але не за його наукові праці, а за сценарії до мультфільму “Таємниця третьої планети” та фільму “Через терни до зірок”. Всі думали, що їх написав відомий письменник Кір Буличов, а виявилося, що це – лише псевдонім відомого вченого Можейка. І найголовніше – перше оповідання Кіра Буличова було надруковане у 1965 році, а хто письменник — виявилося через 17 років!

Найпопулярніші твори Кіра Буличова – серія книг про Алісу, дівчинку з Землі. Напевно, що ви з нею вже знайомі з фільмів та мультфільмів. А я вам раджу ще й прочитати про Алісу – адже повістей про неї набагато більше, ніж ви думаєте. І всі вони захоплюючі. Адже там, у майбутньому, дуже цікаво живеться. Особливо якщо ти непосидюча та допитлива людина.  Така, як Аліса Селезньова, якій доводиться то рятувати планету від космічної чуми, то боротися проти космічних піратів, то подорожувати машиною часу…

Буличов К. «Подорож Аліси», К., «Школа», 2005.

Буличов К. «Підземний човен», К., «Школа», 2006.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*