Найкращі в світі тролі!

Знаю я одну дівчинку, яка любить писати казки. Але вона майже не має часу для улюбленого заняття – після уроків  змушена доглядати маленького братика. У неї майже не залишається часу для того, щоб погратися із друзями чи почитати цікаву книжку.

От тому я й хочу розповісти про надзвичайно цікаві твори однієї фінської письменниці. Вона придумала казкову країну, граючись із своїми молодшими братиками.

Історія почалася так. 9 серпня 1914 року у сім‘ї відомого фінського скульптора Віктора Янсена та його дружини – художниці Сігне  Гаммарстен-Янсен  народилася донька, яку назвали Туве Маріка Янсен.

Батьки у дівчинки були чудові. Татко у своїй майстерні дозволяв їй покопирсатися у глині. У маминій майстерні можна було малювати, а це дівчинка просто обожнювала.

Коли Туве виповнилося 6 років, у родині з‘явився братик Пер.

Погодьтеся, набридає вовтузитися із тими, хто погано  говорить і часто плаче. Але Туве було цікаво гратися із Пером. Вона вигадала казкове місце на нашій планеті, де був будиночок і гойдалка на дереві, гамак і річка, місточок і печера, море й темний-темний ліс. А ще там були небезпечні пригоди, які завжди добре закінчувалися. Туве та Пер гралися у таку країну і такі пригоди.

Коли Туве було 12, а Перові 6 на світ з‘явився ще один братик – Ларс.

Дівчинка на той час уже навчалася у художній школі – батьки помітили її хист до малювання. Якось Туве жартома намалювала на Ларса карикатуру — кумедного бегемотика і підписала “Троль”. 

Так народився головний герой дев‘яти чудових, захоплюючих книг про Долину, мумі-тролів та їхніх друзів.

Щоб розважити братів, Туве історії не тільки розповідала, а й малювала до них ілюстрації, а самі історії записувала.

Час познайомитися із їх головними героями:

Мумі-троль – найдобріший у світі троль.

Хропся носить на лівій ніжці золотий браслет.

Чмих – маленьке звірятко, яке страшенно любить коштовності і поскиглити. А ще йому важко бути щедрим.

Нюхмумрик гарно грає на губній гармошці і не любить нових речей.

А ще є Мумі-мама – найкраща у світі мама, яка знає, що потрібно її синочкові.

І Мумі-тато, який сам збудував у Долині чудову хатинку для своєї сім‘ї та друзів.

“Комета прилітає” — перша книга письменниці Туве Янсон про Мумі-Долину та її мешканців. Вона була надрукована понад 60 років тому.  А у 1966 році, коли друком вийшли усі 9 книг про мумі-тролів і їх було перекладено понад тридцятьма мовами, Туве Янсон отримала медаль Ганса-Кристіана Андерсена. Це найвища нагорода для дитячих письменників.

А всім дітям, хто має менших братиків чи сестричок раджу: грайтеся з ними, вчіть їх малювати, фантазувати і побачите, що доглядати менших – це так цікаво.

У наші біліотечці такі книги («Видавництво Старого Лева»), це 2005 рік, зараз вже є й інші видання.


Найкращі в світі тролі!: 3 комментария

  1. О, Melle. У нас дома також є саме це видання. Купувала сину, але, на жаль, йому не було то цікаво.Трохи почитав, і відклав. Можливо, вже виріс з такої літератури (йому було 9 років). У той час у нас були у «фаворитах» енциклопедії про футбол, зброю, шахи, динозаврів, автомобілі тощо.
    Тепер книжки чекають, коли підросте доця.

  2. і в мене теж є таке видання — мені і самій було цікаво прочитати :)))

  3. Swallow, як приємно бачити Ваші коментарі — мені дуже їх не вистачало;0) Три томи Мумі нам свого часу приніс Святий Миколай. Під подушку. Навіть не зважаючи на те, що вони досить таки грубенькі. Син прочитав запоєм, бо його друг-приклад (чоловік моєї близької подруги) дотепер любить ці твори і час від часу перечитує. Кілька разів я вигрібаю той чи інший томик з-під дивану (у сина з»явилися показові нові принципи, згідно яких читають лише ботани), але ці принципи не заважають читати тролів…

    2 Sun — мені теж цікаво ці книги читати — тепер з позиції мудрої мумі-мами;0))

Комментарии запрещены.