Журнали для дітей.Специфічний огляд.

Знаю, трохи запустила я цей блог. Мала багато роботи і мало натхнення, буває…

Щоб реабілітуватися, пишу!


Давно хотіла написати по журнали, які створені для дітей. В жодному разі цей пост не є рекламою, я не отримаю жодного цента за ваш “клік” за посиланням. Все тримається лише на ентузіазмі і любові до дітей – найпрекраснішої частини людей. Ну, і крім всього – у різні часи я мала публікації майже в усіх, але останні років два ніде не друкувалася, тому впевнено пишу — альтруїзм.

Отже, журнали.

Найвідоміший, звісно, “Пізнайко”, ось сайт http://www.posnayko.com/ на якому можна знайти розділи для дітей до 6, після 6, та російською й англійською мовами. Також є лінк для батьків і педагогів. Сам журнал гарний і яскравий, нашу колекцію ми з сином віддали молодшому “дружбану”. Особливе його захоплення викликали номери, де журнал був одним великим аркушем – з одного боку вірші, казки й оповідання, а з іншого ВЕЛЕТЕНСЬКА ГРА! Так що журнал перевірений часом.

Найдавніші і  теж перевірені часом (набагато доооооовшим) – “Барвінок” і “Малятко”, їх можна передплатити або купувати в кіосках. Та навіть у Києві не кругом це можна зробити – компанії-власники кіосків роблять величезні повернення нереалізованих журналів, тим часом – ці журнали просто не надходять у продаж, їх не привозять у кіоски. От така змова. (Думаю, що саме так “впали” мої улюблені “Пані” та “Вона”, але це до справи не стосується)

Тому найкраще – передплата. Журнали такі ж або майже такі ж, як ми пам»ятаємо — з дитинства. Мені подобаються!


Неповний архів “Малятка” можна знайти на сайті Читанка

http://chytanka.com.ua/ebooks/index.php?action=url/titles&prefix=%CC

Архів “Барвінка”  теж! І теж неповний…

http://chytanka.com.ua/ebooks/index.php?action=url/titles&prefix=%C1

 

Ще про архіви. ДУЖЕ, НЕЙМОВІРНО шкода, що перестав існувати журнал “Соняшник”. Є дитпортал з однойменною назвою http://sonyashnik.com/

А ще є віртуальний журнал – “Соняшник” http://www.sonjashnik.com/, в архіві якого можна знайти відскановані номери. Про всяк випадок даю пряме посилання: http://www.sonjashnik.com/archives.html , бо воно не під словом “архів”, а під дивним лінком “Наші соняшники”

Ще є журнал «Професор Крейд» – знайшла анонси в ЖЖ http://community.livejournal.com/profesorkraid, Досить цікавий пізнавальний журнал, моїй подрузі особливо подобалися їхні диски з дитячими піснями. Шкода, що сайт не вдалося знайти…

Ще є «Ангелятко» й «Ангеляткова наука». Ось сайт http://www.angelyatko.com.ua/, можна подивитися, послухати…

 

Є ще кілька цікавих журналів: «Мамине сонечко», “Маленький розумник”, «Маленька Фея та сім гномів», «Велика дитяча газета» та журнал «ПРИГОДИ”

http://www.feya.net.ua/. На сайті можна дізнатися про умови передплати, знайти розмальовки та дитячі анекдоти, а також – інформацію про конкурси.

Особливо скажу про “Мамине сонечко”. Цікаво, що журнал ДУЖЕ гарно ілюструє кожну казочку, також щономера – поробка.

“Пригоди” – журнал, розрахований на старших дітей, років 9-14. Інформація про проблеми, які турбують у такому віці, оповідання – на суспільну тематику, розповіді, вірші – творчість читачів. Мій син читав із задоволенням.

Також на старших дітей розрахований журнал “Крилаті” http://www.krylati.org/krylati/. (Там зберігається мій гонорар, який мені не вистачило часу отримати років два тому:0)

Ще є три журнали, які для мене майже терра інкогніта —

“Умійко”, “Стежка” і “Яблунька”.

В “Умійці” друкується поет Сергій Цушко http://childbooks.blox.ua/2010/03/Virshi-dlya-ditej.html

У “Стежці” головним редактором працював Сашко Дерманський http://childbooks.blox.ua/2009/10/Prodovzhuyu-rozpovidati-pro-dityachi-knigi-yaki.html

“Яблуньку” тримала в руках, особливістю журналу років два тому було те, що друкувалися схеми вишивок – і простенькі, і складніші. А також було багато місця відведено під цікаві листи читачів.

Ну і на останок, про такий журнал, якого не вистачає.

Це науково-популярний журнал “Країна знань”. Чорно-білий, але на дуже хорошому папері – щоб можна було багато років зберігати підшивки. Придбати журнал не можна, лише передплата, вона коштує зовсім не дорого (порівняно з газетами і журналами для дорослих), підліткам, які цікавляться хімією і біологією, астрономією і фізикою, математикою і рештою наук, що НАСПРАВДІ МОЖУТЬ БУТИ ЦІКАВИМИ – передплатити варто.

http://knowland.hotusa.org/index.html

Ну, ось наче все. Якщо вам чи вашим діткам щось подобається або не подобається у цих журналах, або я забула якийсь – напишіть у коментарях.

Буду вдячна, ваша М

Журнали для дітей.Специфічний огляд.: 12 комментариев

 1. Скажу про «Мамине сонечко». Мені і доці цей журнал ну дуже подобався, протягом двох років я його купувала у «Долоньках»- центр дитячого розвитку. У кожному номері цікаві завдання для дітей 3-4- річного віку; обов’язково якась поробка, а на обкладинці — гра — або шнуровка, або пазл, або лото …

  У кіосках цих журналів не бачила. 🙁 Тільки передплата та розповсюдження через центри дитячого розвитку.
  Є це журнали, видаються у Харкові. Для тих, хто знає, хто така Даша — мандрівниця (мультсеріал на каналі Nikelodeon). Журнали російськомовні. У Києві їх практично не має. А, скажімо, у Черкасах є. І там їх мало хто купує — зі слів кіоскерів. Бо мало в кого є канал Nikelodeon, і діти не знають про цей серіал. Дивно, чому укладачі журналу не розповсюджують його у Києві.
  Поліграфія — гарна. Але у самому журналі, практично у кожному номері є граматичні помилки. Іноді не гарно підібрані ілюстрації. Я, читаючи журнал, перекладаю його українською, добавляючи від себе по тексту щось цікаве для доні. А можна було б його видавати на двох мовах. Якось я напишу про цей журнал у Читалочці. Хоча зараз ми нових номерів майже не купуємо, лише час від часу кума привозить з Харкова у подарунок.

  Знаю, що у Харкові видається дуже багато журналів для дітей, на російській мові. Продаються у Києві лише на Петрівці, і то не всі.

 2. Дякую, Лєночко за коментар!

  Я навмисне не брала до розгляду російськомовні журнали — їх багато, в основному вони регіональні і, якщо чесно, мені нецікаві. А ще це дуже дражлива тема, адже щойно починаєш робити зауваження (а вони незмінно є, бо російська мова в Україні — махровий суржик), як з»являються защітнікі й поборнікі, які не завжди ставлять м»який знак в слові «ночь», але з піною відстоюють свою правоту. Мовне питання в нашій країні спосіб ігор політиків, не хочу грати в ігри.

  Мені просто хотілося написати про хороші україномовні журнали, щоб люди знали і звернули увагу. Сподіваюся, що вдалося.

 3. можу ще порекомендувати львівський пізнавальний журнал «Колосок» — акцент на природничі науки. Професор Крейд гарний, виписувала для своїх два роки, але надмір реклами там дратує (мене, не дітей)

 4. Добрий день!

  Якщо вас цікавить періодика для дітей,то можемо вам порекомендувати свій власний сайт журналу «Барвінок»!

  він відкрився нещодавно,але вже активно функціонує та розвивається!

  http://www.barvinok.info

 5. Хочу порекомендувати журнали КОТЯ та Малюк КОТЯ. Чудові, цікаві, моїм дітям дуже подобаються. КОТЯ десь років з 7, МАЛЮК КОТЯ з 2 до 6 років.

 6. Обожнюю журнал «Котя». Іноді сама його читаю))))) бо трапляється дуже цікава інформація. Все життя в мене живуть коти і я не знала, що вони можуть чути, що відбувається в двох кімнатах одночасно. Моїй дитині особливо сподобалися номери «Котя » присвячеі роботам і космосу. Нещодавно отримали номер про драконів, так сина цілий вечір було не чути.))))

  Моїй дитині 10 років.

 7. А я рекомендую почитати журнал «Колобочок». Мої дітки просто в захваті від нього! Там справді стільки цікавого і пізнавального для малят 3-9 років!

 8. Так, «Колобочок» дійсно дуже класний журнал! Недавно відкрили його для себе, а тепер вже й передплачуємо для доньки. Там є все: від казок і корисної інформації про українські свята до цікавих пізнавальних ігор, англійської, замальовок, саморобок, кросвордів і т.д. Почитайте — не пошкодуєте!

 9. Моїм діткам енайбільше подобається журнальчик «Смайлик». Це дуже цікаве дитяче видання з безліччю головоломок, кросвордів, ребусів. загадок. Кілька сторінок присвяено вивченню англійської мови ( що дуже добре для батьків, котрі не знають цієї мови). Крім того у кожному номері є цікава рубрика магія, фокуси, де доступно з малюнками пояснюють різні експеременти, які діти можуть зробити вдома. Та мабуть найбільшим плюсом є те, що кожного номеру розігрується у журналі безліч призів ( на список переможців відведена аж ціла сторінка) І діти в першу чергу відкривають 2 сторінку і шукають своє ім’я. Це заохочує дітей до розгадування усіх завдань. Мої уже двічі вигравали призи: сину пощастило виграти конструктор Лего, а дочці — дитячу енциклопедію. То ж я б рекомендувала батькам придбати журнал Смайлик і самим переконатися, що він вартий уваги))) І на всі 100 впевнена, що для вашої дитини він стане №1.

 10. Дитячі журнали — ось, що допомагає моїм діткам пізнавати світ, розвиватися, гармонійно зростати. І справді, видавничий ринок пропонує чимало журналів для дітей. Проте, не завжди ціна відповідає якості, і не завжди наповнення журналу відповідає віковій категорії і подає цікаві матеріали.
  Для своїх діток передплачую журнал «Вигадуй, думай, грай» (для дітей віком від 9 до 12 років). Журнал пізнавальний, містить багато головоломок, ребусів, цікавих логічних завдань, пізнавальні статті. Із таким журналом дитина зростатиме обізнаною, із розвиненим креативним та логічним мисленням. Усім рекомендую. Наповнення журналу цілком відповідає віку і подає необхідну пізнавальну інформацію, та ще і ціну виправдовує : номер коштує всього 10 грн.

 11. Дитячі журнали — ось, що допомагає моїм діткам пізнавати світ, розвиватися, гармонійно зростати. І справді, видавничий ринок пропонує чимало журналів для дітей. Проте, не завжди ціна відповідає якості, і не завжди наповнення журналу відповідає віковій категорії і подає цікаві матеріали.
  Для своїх діток передплачую журнал «Вигадуй, думай, грай» (для дітей віком від 9 до 12 років). Журнал пізнавальний, містить багато головоломок, ребусів, цікавих логічних завдань, пізнавальні статті, цікаві факти про світ, науку, техніку. Загалом, усе те, що розважить і навчить будь-кого! Із таким журналом дитина зростатиме обізнаною, із розвиненим креативним та логічним мисленням. Усім рекомендую. Наповнення журналу цілком відповідає віку і подає необхідну пізнавальну інформацію, та ще і ціну виправдовує. До речі, помічено, що діти, читаючи «ВДГ», краще навчаються у школі.

Комментарии запрещены.