Пригоди Алі. Г.Малик

 

У дитячих письменників частенько так буває у житті: не думав-не думав, що щось писатимеш, а потім – бац і написалася якась повість-казка!

Здебільшого це трапляється тоді, коли у коли письменника чи письменниці з‘являються свої діти, які щовечора просять нову захоплюючу, цікаву, неповторну, пригодницьку казку. І тоді письменниці чи письменнику нічого не залишається – тільки сідати і писати нові казки. Приблизно так сталося й у нашої авторки, яка свого часу почала писати для своєї донечки. Спочатку це були вірші, а потім і казки.

Мова йде про сучасну закарпатську письменницю Галину Малик. Народилася вона у місті Бердянськ 12 серпня 1951 року. Батько Микола Малик був агрономом і його частенько разом із сім‘єю направляли у різні області України. Тож  у віці 13 років Галина потрапила на Закарпаття. Їй надзвичайно подобалися гори, порослі деревами й швидкі ріки, які прудко несли води з гір до родючих долин. І любов до цього краю вона пронесла через роки, адже коли сім‘я Маликів переїхала на Донеччину, Галина повернулася і вступила до Ужгородського університету. По закінченні філологічного факультету, спочатку працювала коректором у друкарні, потім багато років працювала у Закарпатській обласній науковій бібліотеці.  16 років тому Галина Малик очолила видавницто “Закарпаття” і заснувала дитячий журнал “Віночок”.

Ось тут: http://zodub.uz.ua/vydav/pusmennuku.html

можна знати таку інформацію про видання пані Галини:

„Страус річкою пливе”(1984), „Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії”, „Неслухняний дощик”(1989), „Незвичайні пригоди Алі”(1997). Серед юної аудиторії стали популярні її книжки-іграшки „Пантлик і Фузя”(1989), „Королівство АНУ”, „Пантлик і Фузя сперечаються”, „Пригоди Іванка і Беркутка”(1990), „Чорний маг і зачароване місто” (1994) та збірка перекладів з російської мови Даниїла Хармса „Я тепер автомобіль”(1994).

Перші твори з‘явилися на світ завдяки доньці письменниці. Коли вона була маленькою, то багато справ не доводила до кінця. І мама розповіла їй казочку про дівчинку Алю, яка потрапила у дивовижну країну Недоладію. І пережила не одну цікаву й страшну пригоду, аби повернутися додому…

А ще додам, що є продовження пригод Алі — «Подорож Алі до країни сяк-таків», але я її не читала. Поки що;0)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*