Оскар Фінгал О’Флаєрті Уїлс Уайльд

Він народився 16 жовтня 1854 року в ірландському місті Дубліні  у сім’ї відомого лікаря-хірурга,  Уїльяма Уайльда.

Предки Уайльдів перебралися до Ірландії з Голландії, один далекий родич був навіть королем Ірландії. Батько майбутнього письменника мав хобі – заняття археологією. А мати письменника була дуже освіченою жінкою, вона писала вірші, у яких закликала до повстання проти гніту англійських колонізаторів. Вважається, що саме від матері Оскар успадкував літературний хист. І саме мати навчила читати Оскара, ще коли він був зовсім маленьким хлопчиком.

У віці 10 років батько влаштував Оскара до дуже престижної початкової школи – королівської Портора-скул у місті Енніскіллені. Там хлопець почав читати твори давньогрецьких, римських  філософів, поетів, письменників, не оминаючи і твори своїх сучасників. Він захоплюється вдалим висловом, оригінальним добре складеним віршем – всім витонченим і гарним. Тобто, маючи потяг до прекрасного, хлопчик  виховував і розвивав свій естетичний смак.

По закінченні школи Оскар продовжив освіту у Дублінському  коледжі Святої Трійці, де  доволі поглиблено вивчав давньогрецьку мову. На той час його улюбленим заняттям була поезія, він захоплювався віршами англійця Свінберна та француза Бодлера та робив свої перші спроби писати.

Потім навчався у коледжі Святої Магдалини, який входив до складу Оксфордського університету. За успіхи у вивченні природничих наук та філософії Оскара Уайльда 1877 року було нагороджено науковим відрядженням до Греції та Італії – одного з величезного університету. Оскар став також дослідником класичної літератури.

Літературну діяльність письменник почав ще у студентські роки, на останньому курсі він отримав престижну премію Ньюдигейт, а перша збірка його віршів вийшла 1881 року і сподобалася читачам.

У 1878 році, коли  Оскар Уайльд закінчив з відзнакою Оксфордський університет, помер його батько. Юнак поїхав до Лондона, де влаштовувався працювати журналістом. Він пише статті та театральні рецензії, редагує журнал “Жінка і світ”.

1884 року він одружився з Констанцією Ллойд. Дружина його була з заможної родини і Оскар зміг повністю присвятити свій час творчості. Він багато пише і всі його тогочасні твори користуються шаленою популярністю. Це і роман “Портрет Доріана Грея”, це і п’єси , які з успіхом ставилися на лондонських сценах — “Як важливо бути серйозним” та “Ідеальний чоловік”, це і прекрасні вірші.

У Оскара Уайльда було двоє синів, тому особливе місце у доробку письменника займають казки. Найвідоміша — “Зоряний хлопчик”. Дуже холодної зимової ночі двоє лісорубів поверталися додому і побачили, що зовсім недалечко від них у сніг упала зірка. Вони сподівалися, що вона виявиться великим шматком золота. Аж ні, то була дитина. Незвична дитина. А що далі — то дізнайтеся самі!

ПС.

Ось цікава рецензія на Буквоїді із посиланням на нове видання:

http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/12608/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*