Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»

Зірка Мензатюк.

Таємниця козацької шаблі. –

Л., “Видавництво Старого Лева”, 2006

  

Якщо ваша дитина полюбляє книжки з таємницями, пригодами та ще й привидами – вам просто необхідно запропонувати їй  книгу “Таємниця козацької шаблі”, яку написала письменниця Зірка Мензатюк.

Спочатку у книзі з‘являється авто – чарівна, хоч і не першої молодості Машка.

Згодом ми знайомимося з сімейством Руснаків – татом, мамою та їхньою донею Наталочкою. Вони щойно купили Машку і вирішили поїхати у сімейну подорож на море. Але не так сталося, як гадалося.

До них завітав приятель тата пан Богдан “історик, мандрівник і взагалі дуже цікавий чоловік”. Від нього Руснаки дізналися неймовірну новину – у нього вдома, у Києві, на Русанівці, у звичайнісінькій квартирі завівся привид. І не простий, а патріотично налаштований!

Останнім часом привид став особливо активно приходити в гості, бо намагався пояснити пану Богдану, що якась українське реліквія перебуває у величезній небезпеці.

Руснаки, звісно не без наполягання Наталочки, вирушили в гості до пана Богдана, щоб познайомитися з привидом і дізнатися якомога більше. Та от біда – привид виявився мовчазним! Він показував жестами, а гості пана Богдана намагалися вгадати. І от що вони з‘ясували – небезпека загрожує старовинній козацькій шаблі, яку знайшов якийсь користолюбний чоловік на місці великої битви…

Попереду на Руснаків очікувала велика подорож, наповнена несподіванками та пригодами. Наталочка побувала на нічному балу, від якого волосся ставало дибки, втрапила в пастку, з якої її вирятувала Машка, а також побилася об заклад і якщо вона програє – муситиме до кінця життя щодня брехати.

У пошуках шаблі Руснаки, а з ними  і читач, відвідають замки у Дубні, Олеську, Підгірцях, Кам‘янці-Подільському, побувають на молебні за полеглих козаків у Берестечку і дізнаються багато цікавого з історії рідної країни.

Жива мова, витончений гумор, напружений, динамічний сюжет не дозволить відірватися від читання “Таємниці козацької шаблі” аж доки не буде перегорнена остання сторінка книжки. Єдиний недолік – ваша дитина назавжди стане патріотом рідної країни і неодмінно захоче вирушити у таку ж подорож, нехай без казкових пригод, але з фантастичними відкриттями величних замків та місць героїчної слави наших предків.

 

Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»: 5 комментариев

  1. класна книжка! ПАТРІОТИЧНА ТАКА Я ПОТРІЬНА ТЕПЕРІШНІМ ДІТЯМ! СЛАВА УКРАЇНІ!

Обсуждение закрыто.